ZÁKLADNÍ POTŘEBY ZAČÍNAJÍCÍHO KORÁLKÁŘE

12. července 2009 v 22:37 | Ewik |  NÁVODY
Každý začínjící korálkář by měl mít alespoň základní vybavení, aby mohl něco vytvořit. Zde máte takový menší seznam těch věcí. Ti co chtějí s korálkováním tepv začít, by si měli většinu z těchto věcí pořídit a zkušenější korálkáří sí zde mohou překontrolovat, co jim ještě chybí...... Snad vám to pomůže

1. Kvalitní "štípačky"
Tyto kleštíky se používají na ucvaknutí lanka, řetízku, vlasce, jehel (nýtů), ... atd.

2. Kvalitní ketlovací kleště
Tyto kleštíky se používají na udělání pěkných oček na jehlách (nýtech), kalotách,... A také například při otevírání kroužků a prací s měděným (lakovaným) drátem.
PS: já tyto kleštíky zatím nevlastním, ale v nejbližší době se je chystám zakoupit

3.Vlasec
Dá se koupit celá špulka a nebo jen určitý počet metrů (na fotce je špulka). Používá se jako návlečný (newím jestli jsem to slovo vyskloňovala dobře) materiál. Možné využití: motanice, navlékaná šňůra,....

4. Tenký měděný drátek (není až tak důležitý, ale hodí se jej zakoupit)
Používá se při výrobě zvířátek z korálků nebo se z něj dá popřípadě umotat nějaký náhrdelník (prstýnek, náramek, náušnice) a nebo třeba stromeček z korálků. Využití je velmi mnoho. Stejně jako vlasec se dá koupit buď jako celá špulka a nebo na metry. Zakoupit se dá i v jiných barevných variacích. Existuje také mnoho tlouštěk tohoto drátku. Já většinou řeknu, že bych si přála ten nejtenší co mají.

5. Tlustý měděný drát (není až tak důležitý, ale hodí se jej zakoupit)
Využití je stejné jako u tenkéhe měděného drátku. Místo měděné varianty se dá zakoupit také např stříbrný, ale i mnoho dlších jiných barev. Mnoho různých tlouštěk.

6. Lak na nehty
Ano, i ten se hodí mít v krabičce s korálkováním. Používá se například na zajištěná zapínání: u motanice (díky tomu, že motanice je z mnoha vlasců a zamačkávací rokajl moc na vlascích nedrží, zalakovává se zamačkávací rokajl lakem na nehty). Já vlastním průhledný lak na nehty, ale klidně můžete mít i jakoukoliv jinou barvu. Není potřeba kupovat nějaký drahý lak na nehty v drogerii, ten můj pochází z vietnamského obchůdku a stál cca 20kč.

7. Kalota
Jedná se o část zapínání (používá se jen u lanka a vlasce, ne u řetízků apod.). Obrázek u čísla 9.

8. Zapínání (karabinka a protizapínání)
Karabinka se pohybuje v různých velikostech. Protizapínání já osobně moc nepoužívám, raději použiju kroužek. Další obrázek u čísla 9.

9. Kroužek
Na obrázku vidíme všechny tři věci: kalotu, kroužek, karabinku.

10. Lanko
Vyrábí se v mnoho barvách. Korálky se na něm uchycují pomocí zamačkávacího rokajlu (obrázek 11.)

11. Zamačkávací rokajl
a)
b)
Používá se při uchycování korálků na lanku a přidělávání zapínání na náhrdelnících z lanka a vlasce (tam málo drží a používá se lak na nehty viz. obrazek 6). Vyrábí se v mnoho barevných variantách.

12. Jehly a nýty
používají se při výrobě snad čehokoliv. Ohýbají se pomocí ketlovacích kleštíku (viz. obr.2.) a dají se koupit v různých délkách a barvách.

13. Různobarevné korálky a perličky a rokajly
Snad nejdůležitější věc pro korálkáře. Myslím, že další popis nepotřebuje

zatím mě žádná další nutná věc pro korálkování nenapadá. Kdyby napadlo něco vás tak písněte do komentářů
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama